بررسي وضعيت جمع‌آوري و دفع زباله‌هاي شهري

مطالب دیگر:
🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق نظام سرمایه داری و نظریات مربوط به آن (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیمان شکنی زناشویی🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق مفهوم تصمیم گیری و تصمیم گیری در سیاست خارجی (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق کانون تفکر تاریخچه و طبقه بندی آن (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق فرهنگ سازمانی و عملکرد سازمانی🔍دانلود پروژه آموزش ساخت سخت افزار فلشر 8 کانال با قابلیت تغییر افکت و تنظیم سرعت🔍پاورپوینت درباره زندگی زرافه ها (68 اسلاید و 26 اسلاید)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق عملکرد سازمانی بیمارستانی🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق ساختار و فرایند تصمیم گیری در سیاستگذاری خارجی (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی و خط مشی های تقسیم سود🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق چرم و چرم سازی و محصولات چرمی🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق جوی سازمانی و مشارکت در تصمیم گیری🔍مبانی نظری و پیشینه تحقیق جو عاطفی خانواده🔍پاورپوینت امضا رقمی و پروتكلهای احراز اصالت🔍آموزش تعمیر موبایل سامسونگ🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق جو روانی اجتماعی کلاس🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق تبلیغات و انواع تبلیغ (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق افسردگی واختلالات افسردگی وصرع (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق افسردگی ورویکردهای آن (فصل دوم)🔍دانلود نقشه اتوکد سیستم ارتینگ ساختمان🔍دانلود فایل تفنگ 106 میلیمتری🔍دانلود ترجمه مقاله 2017 الزویر ( Revisiting customers perception of service quality in fast food restaurants)🔍مبانی نظری پیشینه تحقیق همگرایی و بررسی سازمان های منطقه ای (فصل دوم)🔍مبانی نظری پیشینه تاریخی و جغرافیایی سیستان
بهینه سازی,دفع زباله‌هاي شهري ,مهندسی ترافیک,جمع آوری زباله,مهندسی حمل و نقل,دفع زباله‌,تحقیق وضعيت جمع‌آوري و دفع زباله‌هاي شهري ,تحقیق پیرامون وضعيت جمع‌آوري زباله‌هاي شهري ,تحقیق پیرامون وضعيت دفع زباله‌,دانلود تحقیق وضعيت جمع‌آوري و دفع|39009327|euv
این فایل درباره ی بررسي وضعيت جمع‌آوري و دفع زباله‌هاي شهري می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه:
اجتماعات انسانی از دیرباز پس از مورد استفاده قرار دادن منابع مختلف طبیعی موجود بر روی کره زمین، قسمت‌های غیرقابل مصرف و زاید آن را دفع می‌نمودند. این موضوع مشکل حادی را برای آنها و محیط‌شان ایجاد نمی‌کرد. زیرا تعداد و توزیع انسانهای موجود بر روی کره زمین به نسبت مساحت این کره خاکی خیلی کم بود اما امروزه به دلیل افزایش تعداد، توزیع جمعیت و به دنبال آن تحولات پدید آمده در میزان و کیفیت مواد مصرفی، معضل تولید و دفع زایدات به نحوه بارزی گریبانگیر حیات جوامع بشری به ویژه شهرها گردیده است. گرچه دفن بهداشتی مواد زاید جامد شهری، سالهاست که مورد استفاده قرار گرفته است و در بسیاری از نقاط دنیا توانسته است، بهداشت عمومی و سلامت جامعه را تأمین کند ولی هنوز مورد قبول عامه مردم قرار نگرفته است. عناوینی مانند، دفن و دفن بهداشتی و تلنبار زباله بارها به جای یکدیگر مورد استفاده قرار گرفته‌اند و هنوز هم خیلی از مردم فرق بین دفن، دفن بهداشتی و تلنبار کردن زباله را نمی‌دانند. به عبارت دیگر در صورتی که عملیات دفن مواد به صورت کاملاً استاندارد و براساس ضوابط صحیح و دقیق دفن بهداشتی صورت نگیرد مشکلات بهداشتی و زیست محیطی زیادی به وجود خواهد آمد. فقط یک محل دفن بهداشتی که در محل مناسبی قرار گرفته و از طراحی خوبی برخوردار باشد و نیز عملیات آن کاملاً صحیح و دقیق انجام پذیرد می‌تواند جوابگوی استانداردهای بهداشت عمومی و سلامت بوده، از شرایط لازم برای جلوگیری از آلودگی آب و خاک و هوا برخوردار باشد که در اینجا بحث مدیریت دفع مواد زائد جامد شهری مطرح می‌گردد.
مواد زاید جامد شهری شامل تمام مواد زاید حاصل از فعالیت‌هایی است که در شهر انجام می‌گیرد. این مواد هم از نظر منبع تولید و هم از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی تنوع بسیار زیادی دربر دارد. در یک شهر، بخش‌های مختلفی در فعالیت هستند و هر بخش نیز در تولید مواد زاید شهری نقش دارد. بخش‌های خانگی، تجاری، حمل و نقل، صنعتی، درمانی، بهداشتی و خدمات، هرکدام مواد زایدی با خصوصیات ویژه‌ای تولید می‌کنند. به همین دلیل هم، مواد زاید جامد شهری دارای طیف وسیعی است. از نظر حجم نیز از ذرات ریز گردوغبار گرفته تا وسایل اسقاطی، مثل بدنه اتومبیل، یخچال و میز و صندلی، در این زایدات وجود دارند از نظر خطرناک بودن نیز، شامل مواد زاید غیرقابل فسادپذیر است و هم مواد زاید کاملاً خطرناک، مثل مواد زاید بیمارستانی را دربر می‌گیرد، از نظر فیزیکی و حجم ظاهری نیز طیف کاملاً ناهمگونی از زایدات در یک شهر بروز می‌کند. کمیت مواد زاید جامد شهری نیز ناهمگونی زیادی را شامل می‌شود.فهرست مطالب:
مقدمه
۱ـ اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق:
۲ـ چارچوب نظری تحقیق
۱ـ۲ـ تولید مواد زائد جامد
۲ـ۲ـ ذخیره و جابجایی مواد زائد در محل تولید
۳ـ۲ـ جمع‌آوری مواد زاید جامد
۱ـ۳ـ۲ـ روش جمع‌آوری خانه به خانه
۲ـ۳ـ۲ـ روش انبار موقت
۳ـ۳ـ۲ـ استفاده از روشهای سنتی
۴ـ۳ـ۲ـ استفاده از استقرار مخازن در معابر و خیابانها
ضرورت وجود برنامه ذخیره موقت و ایستگاههای انتقال
۴ـ۲ـ بازیافت مواد زائد جامد
۱ـ۴ـ۲ـ کمپوست مواد زائد جامد
۱-۱-۴-۲- روش سنتی
۲-۱-۴-۲- روش روباز
۳-۱-۴-۲- روش تکنیکی
۵-۲- حمل و نقل مواد زائد جامد
۶-۲- دفع مواد زائد جامد
۱-۶-۲- انتخاب محل دفن زباله
۲-۶-۲- دفع مواد زائد جامد بیمارستانی
۴ـ موقعیت جغرافیائی منطقه مورد مطالعه
۵ـ بیان مسأله، فرضیه‌ها و اهداف تحقیق
فرضیه‌های تحقیق
اهداف تحقیق
سابقه تحقیق در ایران
طرح‌های پژوهشی انجام شده در سطح شهرستان زابل:
۷ـ تشکیلات اداری و پرسنلی مواد زاید جامد شهر زابل
شکل ۲- تشکیلات سازمانی شهرداری شهر زابل
شکل ۳- تشکیلات مربوط به جمع‌آوری مواد زاید جامدشهری زابل
۸ ـ کلیاتی در ارتباط با خصوصیات اکولوژیکی منطقه مورد مطالعه
منابع:


این فایل به همراه چکیده، فهرست، متن اصلی و منابع با فرمت doc ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار می گیرد.
تعداد صفحات:50